2014-11-27

Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas!

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. 27 listopada z tej okazji skorzystały przedszkolaki z naszego przedszkola. Muzyka rozbrzmiewała od rana w przedszkolnych salach, dzieci pięknie prezentowały się w barwnych strojach! Stosowne rekwizyty, świece i zapach topionego wosku wywoływały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Przez cały dzień towarzyszyły nam różnorodne wróżby - zabawy przepowiadające przyszłość, których nie należy traktować zbyt poważnie, choć nie jest wykluczone, że mogą się spełnić. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce."Andrzejki" są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji.