2015-01-10
Jubileuszowy koncert Laureatów XX konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”

10 stycznia po raz kolejny mieliśmy okazję przeżyć Boże Narodzenie w naszych sercach, kiedy to w przepięknej, anielskiej scenerii Jasielskiego Domu Kultury, pełni wzruszeń i bardzo pozytywnej energii byliśmy uczestnikami koncertu Laureatów XX konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”. Nasze przedszkole reprezentował zespól „Bajkowe nutki” z solistką Jagodą Dobrowolską, który podczas eliminacji 15 grudnia wywalczył nagrodę Główną.Na to wyjątkowe spotkanie z kolędą, oprócz młodych artystów przybyli także ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie i nauczyciele.To jedyny na taką skalę konkurs w województwie podkarpackim, a jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i przypominanie zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli. Po półtoragodzinnym koncercie zwycięzcy odebrali nagrody i wyróżnienia. Okolicznościowe dyplomy wręczał burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian. Laureatom gratulowali także ks. dziekan Zbigniew Irzyk oraz Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. Wypełniająca salę JDK po brzegi publiczność usłyszała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, we wspaniałym wykonaniu wszystkich nagrodzonych, a na zakończenie razem z nimi zaśpiewała „Wśród nocnej ciszy”. Był to wyjątkowy koncert!