2015-02-26
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów tego święta w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać. Mimo, iż przypada w zimowym miesiącu, każdemu kojarzy się z ciepłem i bezinteresowną miłością. W naszym przedszkolu uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegały w kilku etapach. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków w inny dzień. Licznie przybywający do naszej placówki Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, wręczyły prezenty i złożyły życzenia. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał, nagradzając ich gromkimi brawami. W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, następnie czekała jeszcze jedna niespodzianka – tańce i zabawy. Kochane Babcie i Dziadkowie na chwilę znowu mogli poczuć się dziećmi i wraz ze swoimi wnuczętami wspólnie tańczyli i śpiewali. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i zadowolenie ze wspólnej zabawy. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków! Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Wyjątkowych Gości.