2015-05-08
XXVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych

8 maja w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XXVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "KACZUCHA 2015". Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. W Przeglądzie wzięło udział ponad 1000 tańczących tancerzy z południowo-wschodniej Polski pokazując swoje umiejętności w 53 prezentacjach. W tegorocznej edycji po raz pierwszy nasze przedszkole reprezentował zespół „Baletowy czar” z grupy II „Bajkowe Skrzaty” w składzie: Wiktoria Balwierz, Jakub Reczek, Tosia Szmyd, Jagoda Dobrowolska, Maja Gierlicka, Natalia Wojerz, Kornelia Grzywacz oraz Helena Schindler. Mali tancerze zaprezentowali baletowy taniec do piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”. Do występu dzieci przygotował Pan Tomasz Berkowicz, który również ułożył choreografię do tego współczesnego układu tanecznego. Występ dla przedszkolaków był ogromnym przeżyciem, bowiem był to ich debiut na ogromnej scenie i przed tak licznie zgromadzoną publicznością, jednak wspaniała atmosfera dodała im odwagi! Jesteśmy dumni, bowiem nasze przedszkolaki wytańczyły „Wyróżnienie Kaczego Pląsu Kaczucha 2015″.Jest to dla nas  wielki zaszczyt, bowiem poziom tanecznych prezentacji był bardzo wysoki, zespoły wykonywały interesujące choreografie w barwnych kostiumach, dzieci rywalizowały z wieloma młodymi, niezwykle utalentowanymi artystami, z osiągnięciami na szczeblu Międzynarodowym! Przegląd "Kaczucha" to nie tylko możliwość obejrzenia wielu ciekawych występów, to również wspólna zabawa, uśmiech i radość – cechy, które towarzyszyły nam podczas tego niecodziennego Wydarzenia!