2015-07-14
"Od ziarenka do bochenka”- warsztaty pieczenia chleba

14 lipca przedszkolaki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Była to dla nich niezwykła przygoda, bo jeszcze nigdy takiej czynności nie wykonywały. Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem historyjki pt. "Od ziarenka do bochenka". Potem dzieci umyły ręce i z wielką ochotą zabrały się do pracy.
Zajęcia kulinarne bardzo dzieciom przypadły do gustu. Wspólnie przygotowały rozczyn na chleb następnie wymieszały niezbędne składniki. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy po tym jak ciasto zostało odstawione na 20 min podwoiło swoją objętość, niektóre dzieci śmiały się, że to jakieś czary. Po wyrośnięciu ciasto przełożono do blaszek i włożono do piekarnika w przedszkolnej kuchni.Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnie odbyła się degustacja chleba, który wszystkim bardzo smakował! Dziękujemy Pani Gieni za interesujące spotkanie.