2015-07-30
Wakacyjna wycieczka do Obserwatorium

W letnie popołudnie 30 lipca przedszkolaki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną pieszą wycieczkę. Tym razem naszym celem było Obserwatorium Astronomiczne mieszczące się w I LO w Jaśle. W Obserwatorium czekał na nas pan Ryszard Prajsnar, który towarzyszył nam podczas całej wycieczki. Na początku wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji na temat Układu Słonecznego, podróży Międzyplanetarnych oraz kilku ciekawostek o Wszechświecie. Po skończonej prelekcji udaliśmy się do Obserwatorium, które było dla nas niesamowitym przeżyciem. Mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się pod gwieździstym niebem, a nad nami wirują gwiazdy tworzące skupiska zwane konstelacjami. Wraz z upływem czasu gwiazdy zmieniały swe położenie, tak jak to się dzieje od zmierzchu do świtu. Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas pyszny obiad!