2015-10-15
Urodziny książkowego misia

„ Kto mi powie dziś - w której książce mieszka miś?...”- tak śpiewały 15 października przedszkolaki z naszego przedszkola podczas urodzinowego przyjęcia  Książkowego Misia. Zaproszenie na niecodzienne spotkanie przyjęła Pani Kasia z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która zaprosiła dzieci w podróż do Stumilowego Lasu. Podczas zabawy dzieci zapoznały się z historią powstania książkowego misia, następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w dyskusji o sławnych misiach znanych z bajek, wierszy i filmów oraz chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach. Finałem urodzinowego przyjęcia w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” było głośne czytanie książeczki pt.”Przygody Kubusia Puchatka”. Na przyjęciu wspólnie odśpiewano sto lat i oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu z wizerunkiem Kubusia Puchatka. Dzieci zapewniły jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach. Był to wyjątkowy dzień!