2015-10-19
„Kto tak pędzi, kto tak gna? To listonosz! Listy ma!”-Dzień Listonosza w naszym przedszkolu

19 października nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Poczty Polskiej, listonosz. Jego wizyta związana była z obchodzonym Dniem Listonosza. Pan Listonosz opowiedział nam o swojej pracy i innych pracowników poczty. Dzieci mogły obejrzeć torbę i przymierzyć czapkę listonosza. Dowiedziały się jak wędrują listy i paczki od nadawcy do adresata. Gość chętnie opisał swój strój służbowy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań i z uwagą słuchały opowieści gościa. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Pan listonosz przeczytał przedszkolakom wiersz Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Listonoszowi za miłe i ciekawe spotkanie, życząc jednocześnie wszystkim listonoszom, aby każdy dzień był słoneczny, ludzie życzliwi, torby lekkie a wszystkie listy, telegramy, paczki, łatwe do dostarczenia i prawidłowo zaadresowane :)