2016-02-19
Wizyta pana Wacława Pasterczyka z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle połączona z akcją "Cała Polska czyta dzieciom"

19 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu pana Wacława Pasterczyka przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, który przeprowadził dla przedszkolaków pogadankę dotyczącą zawodu strażaka. Bezpośrednie spotkanie dzieci ze strażakiem w mundurze było atrakcyjną formą zajęć i sprzyjało omawianiu zagadnień związanych z jego pracą. Dzieci z uwagą słuchały udzielanych im informacji o wyglądzie strażaka w zależności od okoliczności wypełnianych zadań i sytuacji, w której udziela pomocy, zakresie jego obowiązków oraz niebezpieczeństwach związanych z pożarem czy klęską żywiołową. Przedszkolaki wykazały się wiedzą zdobytą na zajęciach z zakresu sposobu powiadamiania o pożarze i wymieniły numery alarmowe jednostek uprzywilejowanych. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pan Wacek przeczytał najmłodszym bajeczkę pt. „W remizie strażackiej ”. Na koniec dzieci podziękowały panu strażakowi za ciekawe spotkanie wierszem i piosenką oraz wręczyły upominek. Dzisiejsza wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci milusińskich. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie…?