2016-03-04
Warsztaty literackie z Joanną Preisner, współautorką książki "DZIECIAKI Z KRAINY NIESNU" w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pisarzy

4 marca w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pisarzy w naszym przedszkolu dla najstarszych przedszkolaków odbyło się spotkanie autorskie w formie warsztatów kreatywnych z Joanną Preisner współautorką książki „Dzieciaki z Krainy Niesnu”. Na spotkaniu autorka zaprezentowała historię Amelki, która co noc wybiera się w podróż do Krainy Niesnu, gdzie spotyka ją wiele fascynujących przygód. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby „ugotować książkę”, co oznaczało, że pracując w grupie musiały wymyślić głównego bohatera swojej historii oraz miejsce i czas, gdzie ta historia się wydarzyła. Ponadto spróbowały swoich sił w w grze gdzie do głównego hasła - zagadki wyszukiwały rymy. Na koniec przedszkolaki wykonały ilustrację swojej wymarzonej krainy, do której chciałyby podróżować. Przeprowadzone warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, dziękujemy pani Joasi za niesamowite wrażenia!