2016-04-04
Wycieczka do Księgarni NOVA w Jaśle w ramach MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone, co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. 4 kwietnia z tej okazji przedszkolaki z grupy II „Bajkowe Skrzaty” wraz z wychowawczyniami wybrały się do Księgarni NOVA w Jaśle, aby wspólnie z panią księgarką świętować ten dzień. Dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób powstaje książka, jak należy się z nią obchodzić, czym różni się księgarnia od biblioteki. Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się również, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, której szukamy. Okazało się, że dzieci doskonale się orientują i nie raz z rodzicami kupowały, kolorowanki czy książeczki z bajkami. Pani Asia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym fragment bajeczki H.CH.Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera panująca w tym magicznym miejscu pełnym kolorowych książeczek. Dzieci na zakończenie jak na przedszkolaków przystało podziękowały za miłe przyjęcie i ruszyły w promieniach wiosennego słoneczka do przedszkola.