2016-07-07
Wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie

6 lipca przedszkolaki z grupy III Leśne Duszki wybrały się do Pilzna, aby uczestniczyć w niecodziennym spacerze po dwóch miniaturowych krainach: pierwsza to bajkowy las krasnoludków, a druga dziewiętnastoletnia polska wieś. Zwiedzając Krasnoludkowo dzieci podziwiały lalki najpopularniejszych bajek dla najmłodszych m.in. Czerwonego Kapturka, Roszponki czy Królewny Śnieżki. Finałem spaceru był zamek Śpiącej Królewny, na który można było się wspiąć by podziwiać całe Krasnoludkowo. Spacerując po dziewiętnastowiecznej wsi zobaczyły staw z rybakiem w łódce, miniaturowe gospodarstwo z rolnikami, Kościół, Karczmę i dwór. Pan przewodnik zaprowadził nas także do domku Czarownicy. Zamieszkać na chwilkę w domku czarownicy, było niezwykłym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków. Zwieńczeniem bajkowej wyprawy było wspólne czytanie bajki Charlesa Perraulta pt. „Czerwony Kapturek”. Po tak pełnym wrażeń dniu wszystkie Leśne Duszki wróciły szczęśliwe do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana!