2016-10-04
Eko-piosenki z małej scenki- XXI Festiwal Śpiewających Przedszkolaków

4 października w Młodzieżowy Domu Kultury w Jaśle  już po raz XXI odbył się Festiwal Śpiewających Przedszkolaków pod hasłem EKO-piosenki z małej scenki. W imprezie, której celem było pogłębienie wiedzy na temat ochrony otaczającego nas środowiska, wzięły udział dzieci z jasielskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy II Bajkowe Skrzaty. Małe artystki zaśpiewały piosenkę autorstwa Ewy Grzebień pt. „Nasza Ziemia woła nas”. Barwne stroje, naturalny wdzięk małych artystów oraz zróżnicowany repertuar sprawiły, że impreza przebiegała w miłej atmosferze. Udział przedszkolaków w tego rodzaju imprezie pozwala im na lepsze poznanie repertuaru związanego z przyrodą czy ekologią, jak również umożliwia obycie się ze sceną i szerszą publicznością. Przedszkole dzięki tym działaniom prezentuje się w środowisku lokalnym, propaguje postawy proekologiczne, które dzieci wyrażają poprzez własną ekspresję, jak również aktywizuje i zachęca do wspólnego śpiewania. Gratulujemy fantastycznego występu!