2016-10-16
Wyjątkowe spotkanie edukacyjne z psem Kazikiem

W piątek 14 października przedszkolaki z grupy II Bajkowe Skrzaty wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej MY NIE GRYZIEMY - POZNAJ PSI JĘZYK - bezpieczna komunikacja dziecka z psem. Akcję zorganizowała FUNDACJA EWY NAWOROL pod patronatem Ambasady Kanady i to w niezwykłym miejscu, bo w prawdziwym Amerykańskim TIRZE. Zajęcia prowadziła pani Kasia z Fundacji. Celem zajęć jest profilaktyka pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, zachowania w przypadku ataku i obowiązków opiekuna psa. Dzieci podczas zajęć obserwowały zachowanie psa Kazika na ekranie i uczyły się właściwych reakcji wobec niego. Jak należy się troszczyć o swojego pupila, czym go karmić, czego unikać, co robić w sytuacji zagrożenia i jak po nim sprzątać. Na koniec przedszkolaki otrzymały książeczki o psie Kaziku z zadaniami, naklejki i baloniki. Wizyta dostarczyła dzieciom mnóstwo cennych informacji w zakresie odpowiedniej opieki nad psami oraz moc wrażeń wizualnych z przesympatycznym psem Kazikiem. Serdecznie Dziękujemy Funkcjonariuszkom Straży Miejskiej w Jaśle paniom Bożenie Krupie i Iwonie Głogowskiej za zaproszenie! Pani Kasi Dziękujemy za moc edukacyjnych wrażeń!