2016-11-23
Muzyczna uczta w Państwowej Szkole Muzycznej w Jaśle

22 listopada przedszkolaki z najstarszych grup wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci młodych artystów. Podczas spotkania uczestniczyły w „Jesiennym Koncercie”.Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet czy akordeon. Dowiedziały się, z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które mamy nadzieję rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej placówki.Bardzo dziękujemy pani Reni za zaproszenie oraz uczniom za miło spędzony czas!