2016-12-03
WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

W listopadzie przedszkolaki z grupy II Bajkowe Skrzaty przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”. Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między przedszkolami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci. Honorowy Patronat nad projektem sprawuje Wójt Gminy Jonkowo – pan Wojciech Giecko. Patronat medialny zaś Miesięcznik Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Mac, Wydawnictwo Nowa Era oraz Magazyn Świerszczyk. W ramach Projektu dzieci będą aktywnie uczestniczyły w tworzeniu książeczek przedszkolaków m.in. z takich miast jak Warszawa, Jastrowie, Jastrzębie-Zdrój, Płocisz czy Szczerców. „Bajkowe Skrzaty” już rozpoczęły tworzenie swojej książeczki. Z wielkim zaangażowaniem wymyślały tytuł, rysowały wizerunek głównej postaci Oli, a także tworzyły jej opis. Teraz książeczka wyruszy do miast, gdzie nasi przedszkolni koledzy rozwiną jej treść i dopiszą zakończenie. Ciekawe, jakie przygody będzie miała nasza Ola? Nasi przyjaciele również do nas przyślą swoje książki, a my będziemy tworzyć rozdziały ich książek. Czeka nas wspaniała czytelnicza przygoda!