2017-01-21
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

„Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze,
MIŁOŚĆ się czuje...”

18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, data ta nie jest przypadkowa, bowiem 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania Telegramu ze Stumilowego Lasu, autorstwa miesięcznika Przedszkolne ABC, następnie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, mama Filipka, pani Ania przeczytała najmłodszym jedną z przygód Kubusia o tym jak „Kłapouchy gubi ogon, a Puchatek go znajduje". Opowiadanie było inspiracją do dalszej literackiej zabawy! Tego dnia dzieci również dowiedziały się wielu ciekawostek o wiecznie głodnym i poszukującym miodu Kubusiu, Kłapouchym, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałym Prosiaczku o wielkim sercu, rozbrykanym Tygrysku, czy praktycznym Króliku i wszystkowiedzącej Sowie. Następnie przybliżono dzieciom historię powstania książki o przygodach misia, którą A. A. Milne napisał dla swojego synka Krzysia. Kolejnym punktem imprezy były zabawy ruchowe, rymowanki, odgadywanie zagadek oraz konkursy. Po zabawie przyszedł czas na małe, co nieco! Odbyła się degustacja miodu, okazało się, że jest to również przysmak naszych przedszkolaków! Bez wątpienia był to cudowny dzień! Dzisiejsze zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że Kubuś Puchatek jest najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie! Nie żegnamy się z Kubusiem Puchatkiem, bo przecież "Las zawsze będzie stał na miejscu i każdy, kto lubi puchate misie, może do niego trafić". I wszyscy chętnie będziemy wracać do Stumilowego Lasu, w którym wszystko może się zdarzyć!