2017-02-23

„W Karnawale wszyscy urządzają bale!
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych, co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali…”

23 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy „W KRAINIE BAJEK” połączony z głośnym czytaniem w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, Batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych bajkowych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Gościem specjalnym spotkania był Pirat – wodzirej, który na początku przeczytał dzieciom bajeczkę Jolanty Kućmierz pt. „Ania w Królestwie Krasnoludków i Bajek”. Następnie zaprosił wszystkich do zabawy! Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Następny Bal Karnawałowy już za rok...