2017-11-02
W muzycznej podróży - świat nie jest zbyt duży!

30 października wspólnie z artystami z Mobilnej Filharmonii wzięliśmy udział w muzycznej podróży po kontynentach całego świata. Odwiedziliśmy m.in. Indie, Afrykę, Amerykę Płn., daleką Rosję oraz Meksyk. Dzieci wysłuchały utworów charakterystycznych dla odwiedzanych krajów, poznały nowe instrumenty muzyczne - deszczownicę (zaklinacz deszczu) oraz ukulele. Dużą atrakcją były stroje, w których występowali muzycy - każdy z innego kraju świata! Uśmiech i zadowolenie dzieci sprawiły, że przygoda w świecie melodii, brzmień i odgłosów poza walorami edukacyjnymi miała także inny aspekt – dobrego samopoczucia. Miłym akcentem podczas koncertu było aktywne włączenie się naszych gości do głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”! Była to z pewnością nietypowa, ale jakże interesująca podróż w świat muzyki. Następne takie spotkanie już w styczniu!