2017-11-02
Zdrowe przedszkolaki - odwiedziny pani dietetyk

31 października nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante’w Jaśle, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Nasz gość starał się przekonać najmłodszych do konieczności spożywania potraw- tych mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek, kasz, warzyw, owoców, mleka itp., a ograniczenia tego, co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, itp. Dzieci pod czujnym okiem specjalistki segregowały zdrowe i niezdrowe produkty. Znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem! Pani dietetyk zachęcała także do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu, picia dużej ilości wody, zjadania witamin w naturalnej postaci tzn. warzyw i owoców. Już od najmłodszych lat nasze pociechy muszą pamiętać o tym, że: "od tego, co jemy i pijemy zależy to, jak długo żyjemy". Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”! Dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz ciekawe przybliżenie specyfiki zawodu dietetyka.