2014-07-08
Przedstawienie "Lampa Alladyna"
Baśnie, bajki i legendy zawsze przenoszą nas w niezwykły świat smoków, czarodziejów, książąt oraz dobrych i złych władców. Aby znaleźć się właśnie w takim zaczarowanym świecie, 7 lipca udaliśmy się do FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIETLICY „RADOSNA PRZYSTAŃ” na baśniową opowieść „Lampa Alladyna”. Głównym przesłaniem przedstawienia było zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialnych postaw w życiu. Barwna scenografia, kolorowe kostiumy, a także ciekawe rekwizyty pokazały nam pełne uroku, czarów i magii życie oraz przygody ubogiego Aladyna i ducha z zaczarowanej lampy. Oglądając przygody chłopca, przedszkolaki dowiedziały się, że w życiu warto i należy kierować się dobrem, uczciwością oraz prawdą. Niezapomniany nastrój przedstawienia, na długo zapisze się w naszej pamięci. Ta baśniowa opowieść pozwoliła nam, chociaż po części, poznać bardzo oryginalną i niezwykłą kulturę Dalekiego Wschodu oraz sprawiła, że wszyscy doskonale się bawiliśmy. Dziękujemy Pani Joannie Dacyl za zaproszenie na to niezwykłe przedstawienie.