2017-12-09
II Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

1 grudnia w Jaśle odbył się II Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle. Celem organizacji II Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Jaśle była integracja środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami, wymiana doświadczeń, dzielenie się refleksjami, a przede wszystkim wzajemne poznanie. Zorganizowanie takiego spotkania podyktowane było potrzebą serca nauczycieli i terapeutów, którzy, na co dzień obcują z niepełnosprawnością. W spotkaniu wzięli udział podopieczni naszego przedszkola wraz z dyrekcją i terapeutami, którzy pełnią rolę wspomagającą wobec niepełnosprawnych. Poprzez aktywne uczestnictwo adresaci tego spotkania nabrali pewności, że nie są sami ze swoimi problemami, że istnieją osoby, instytucje gotowe nieść im pomoc i wsparcie.

fot: terazJaslo.pl