2017-12-22
Przedszkolna Wigilia

Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy i życzenia– wszystko to szczególnie nas łączy. We wtorek, 19 grudnia magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się wszystkim dzieciom z naszego przedszkola.Świąteczny nastrój podkreśliła przedstawiona przez dzieci pięcioletnie inscenizacja ,,Jasełek". Zgodnie z tradycją wystąpili w nich: Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Po występie głos zabrała siostra Pauletta oraz pani dyrektor, które opowiedziały na czym polega magia Bożego Narodzenia. Każda grupa dzieliła się opłatkiem i składała sobie życzenia.