2018-02-08
Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, tegoroczne hasło zachęcało byśmy „Tworzyli kulturę szacunku w sieci”. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Podczas spotkania dowiedziały się, czym jest netykieta i jak nie należy odnosić się do innych internautów. Tego dnia nie zabrakło głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani bibliotekarka przeczytała najmłodszym opowiadanie autorstwa Philippe de Kemmeter pt. „ Tata w sieci” o całkiem współczesnym tacie, który nie w rybackiej, a komputerowej sieci utknął. Bez wątpienia dzisiejsze zajęcia pokazały przedszkolakom, że Internet to fajna zabawa, ale uświadomiły również o zagrożeniach z niego płynących. Paniom bibliotekarkom dziękujemy za ciekawe zajęcia, które sprawiły, iż dzieci w łatwy sposób przyswoiły przekazaną wiedzę.