2018-03-04
Międzynarodowy Dzień Pisarzy-spotkanie autorskie z Margarett Borroughdame

2 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” z przedszkolakami spotkała się Margarett Borroughdame, autorka książek dla dzieci. Głównym bohaterem literackiej przygody był Pan Cylinderek. Autorka opowiedziała dzieciom historię Pana Cylinderka, w zabawny i lekki sposób przekazała, jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami, jak pokonywać kompleksy i co zrobić, by nasze ułomności nie przesłaniały tego, co w nas najlepsze i najwartościowsze. Pani Margarett w czasie spotkania towarzyszyły rekwizyty: pluszowa zabawka uszyta na podstawie książki Pan Cylinderek i prawdziwe nakrycie głowy, jakim był w dawnych czasach był cylinder. Dzieci mogły go przymierzyć, oraz poznać bardzo ciekawą historię w jaki sposób to nakrycie głowy dawniej powstawało. Na koniec spotkania autorka życzyła wszystkim wspaniałej zabawy z książką i każdemu odnalezienia swojego cylinderka. Bardzo dziękujemy autorce za wizytę w naszej placówce. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zachowają w pamięci to wyjątkowe spotkanie!