2014-09-12
Wycieczka na skrzyżowanie
Wraz z rozwojem dziecka i jego usamodzielnieniem musimy coraz bardziej liczyć się z koniecznością wyposażenia go w umiejętność przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już zaistnieją – zdolnością do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W związku z tym, aby wyjść naprzeciw problemu związanego z bezpieczeństwem 12 września została zorganizowana piesza wycieczka dzieci z grupy II „Bajkowe Skrzaty” na skrzyżowanie. Po drodze przedszkolaki obserwowały znaki drogowe, zatrzymywały się i omawiały, co one oznaczają. Widziały jak wygląda skrzyżowanie, sygnalizator świetlny jak należy poruszać się na ulicach i na co należy zwracać szczególną uwagę. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.