2018-05-30
Czytelnicza przygoda z Żubrem Pompikiem

W kwietniu Księgarnia Nova w Jaśle zaprosiła naszą placówkę do wspólnej zabawy z książkami z serii Żubr Pompik. Celem czytelniczej zabawy było m.in. przybliżenie dzieciom walorów polskiej przyrody. Dzieci z radością przystąpiły do zadania konkursowego, w swoich pracach plastycznych przedstawiły głównego bohatera Żubra Pompika, który, na co dzień zamieszkuje Puszczę Białowieską. Zwieńczeniem akcji była wycieczka do Księgarni Nova po odbiór nagród. Była to również doskonała okazja do zapoznania najmłodszych z książką. Przedszkolaki kolejny raz przekonały się, że księgarnia to miejsce przyjazne i zachęcające do czytania, sama książka zaś jest świetną przygodą! Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie oraz za otrzymane książeczki, które wzbogaciły naszą przedszkolną biblioteczkę!