2018-06-24
Certyfikat "Bezpieczne dziecko- bezpieczne Przedszkole"

W miesiącu kwietniu nasze Przedszkole uzyskało Certyfikat " Bezpieczne dziecko- bezpieczne Przedszkole". Certyfikat ten został nam przyznany przez Centrum Prawa Europejskiego. O jego uzyskanie staraliśmy się od października 2017r. Cały konkurs trwał 5 miesięcy i objęty był szeregiem zadań, które musieliśmy jako placówka wykonać. Projekt obejmował dwanaście zagadnień, które miały za cel wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, w kontakcie z osobami obcymi, a także zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Warunkiem zaliczenia projektu było uzyskanie minimum 80% ze wszystkich zadań, miło nam poinformować, iż nasza placówka za każde z zadań otrzymało 10/10 punktów, a tym samym uzyskało wynik na poziomie 100% przyznany przez Jury Konkursowe działające przy Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorem projektu była Pani Monika Kozak.