2018-06-24
Ogólnopolski projekt edukacyjny- „Krecik poznaje Polskę”-Certyfikat

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”. Projekt odnosił się do „Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględniał następujące jej obszary: społeczny obszar rozwoju dziecka oraz poznawczy obszar rozwoju dziecka. Głównym celem projektu było kształtowanie postawy patriotycznej i zamiłowania do podróży od najmłodszych lat. Do udziału w projekcie zaproszone zostały przedszkola z całej Polski. Wszystkie dzieliło wiele kilometrów, ale łączyła wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej i zamiłowania do podróży od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiedziały o Polsce i miejscach, z których pochodzą. Krecik był wyjątkowym podróżnikiem. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogacił swoją wiedzę na temat Ojczyzny, tej małej i dużej, przedszkolaków, które go do siebie zaprosiły. Poprzez udział w projekcie „Krecik poznaje Polskę” dzieci zdobyły nową wiedzę poprzez zabawę rozwijały zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny, promowaliśmy naszą placówkę oraz nawiązaliśmy ogólnopolską współpracę między przedszkolami. Za udział w projekcie nasza placówka otrzymała Certyfikat.