2018-09-27
Sprzątanie świata

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 21 września nasze przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę wokół przedszkola. Dzieci „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady sprzątały teren wokół przedszkola. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

AK