27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki z tej okazji w czwartek Wesołe Smyki, Leśne Duszki i Tropiciele wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce. Na początku Pani leśnik Gabriela przeczytała przedszkolakom w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom wiersz pt. „Polska flaga”, który nawiązał do głównego punktu naszej wycieczki „Zawodów sportowych pt. „Biało-czerwoni” w ramach Międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”. Pani Gabrysia zabrała nas na ścieżkę leśną gdzie opowiedziała o zwierzętach żyjących w lesie oraz ich zwyczajach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały ogromne mrowisko i podziwiały roślinność występującą w lesie. Następnie rozpoczęły się zawody w których dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział, każdy chciał być najlepszy i pierwszy! Oczywiście wszystkie nasze konkurencje były w barwach biało-czerwonych nawiązując do realizowanego projektu. Radości i uśmiechom nie było końca! Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się na ciepły posiłek – pyszne kiełbaski, które upiekliśmy sami przy ognisku! Wszystkim bardzo smakowało, a chwile przy ognisku będziemy długo wspominać. To był wspaniały dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń!

AK