2014-12-15
„Na nutę kantyczek” – sukces zespołu „Bajkowe Nutki”

15 grudnia w JDK odbyły się przesłuchania grup przedszkolnych w XX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy "Bajkowe Skrzaty ". Solistki Jagoda Dobrowolska i Natalka Wojerz wraz z zespołem "Bajkowe Nutki” w składzie: Julia Szostak, Julia Lubojemska, Tosia Szmyd, Kornelia Grzywacz, Martynka Małecka i Gosia Jarecka brawurowo zaprezentowały pastorałkę „ Do stajenki” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Dziewczynki  z wielkim  przejęciem wystąpiły wzbudzając aplauz zasiadających na widowni rówieśników i ich opiekunów.Udział dzieci w tym konkursie był okazją do kultywowania tradycji bożonarodzeniowych. Miło nam poinformować, iż zespół "Bajkowe Nutki "z solistką Jagodą Dobrowolską wywalczył NAGRODĘ GŁÓWNĄ! Do konkursu dzieci przygotowały wychowawczynie Urszula Czernik i Anna Zielińska. Solistki i wszystkie dziewczynki wezmą udział w uroczystym koncercie Laureatów 10 stycznia 2015 r.Serdecznie Gratulujemy!