2015-03-09
Warsztaty ekologiczne „Dobre rady na odpady”

9 marca przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez Pana Grzegorza Grędalskiego pod hasłem: "Dobre rady na odpady". W trakcie zabaw z animatorem dzieci rozmawiały o potrzebie, a nawet obowiązku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów w domach, dowiedziały się, jakie śmieci i w jaki sposób można segregować. Okazało się, że wiele dzieci wraz z rodzicami segreguje śmieci w swoich domach i wyrzuca je do kolorowych koszy umieszczonych na osiedlu. Dzięki takim spotkaniom przekazujemy i utrwalamy najmłodszym wiedzę na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz znaczenia recyklingu oraz kształtujemy wrażliwość na problemy środowiska. Zachęcamy wszystkie rodziny do selektywnej zbiórki domowych odpadów!