2015-04-15
Jak powstaje książka-warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Przyjaciel książki”

Rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych, w myśl tej zasady 15 kwietnia przedszkolaki z grupy I „Wesołe Smyki ”wzięły udział w realizacji czwartego małego projektu edukacyjnego pt. "Przyjaciel książki". Podczas zajęć dzieci poznawały proces powstawania książki, uczyły się pojęć, takich jak: autor, pisarz, drukarnia, grafik, ilustrator, czytelnik, biblioteka czy księgarnia. Rozwiązywały rebusy i zagadki związane z bohaterami książek dla najmłodszych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich ulubionych książkach. Na zakończenie każdy „Wesoły Smyk” wykonał zakładkę do książki według własnego pomysłu, a za aktywny udział w warsztatach otrzymał medal „Przyjaciela Książki”. Cieszy nas fakt, iż nasze przedszkolaki wiedzą, że o książki należy dbać, że można z nich dowiedzieć się wielu ciekawych historii. Czytajmy dzieciom i sami bądźmy czytelnikami!