2015-04-20
„Bajkowe Skrzaty” z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle

W poniedziałek 20 kwietnia przedszkolaki z grupy II „Bajkowe Skrzaty” udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, hałas, dźwięk pierwszego dzwonka. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte, po szkole oprowadzała nas Pani Agata Jaracz. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Kacper i skradziona czarodziejska różdżka” przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem Pani Beaty Cygnar. Kolejną atrakcją była wizyta w sali lekcyjnej, dzieci zobaczyły jak wyglądają zajęcia, przedszkolaki mogły poczuć się jak w pierwszej klasie. Dzieci serdecznie podziękowały za zaproszenie i wspólną, radosną zabawę ze starszymi kolegami. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z młodszymi przedszkolakami.