2015-04-28
„Mały Polak”- zajęcia patriotyczne w grupie II „Bajkowe Skrzaty”

Wychowanie patriotyczne jest długotrwałym procesem, który inicjujemy w naszym przedszkolu podczas realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych. Budzenie świadomości narodowej u dzieci z pewnością nie jest łatwe. Głównie, dlatego, że maluchy w tym wieku nie potrafią jeszcze myśleć abstrakcyjnie. 28 kwietnia w ramach bliżejprzedszkolnego projektu „Poszukiwacze Przygód” w grupie II „Bajkowe Skrzaty” zostały zorganizowane patriotyczne zajęcia pt. „Mały Polak”. Dzieci wysłuchały legendy o "Lechu, Czechu i Rusie". Po krótkiej pogadance na temat powstania naszego kraju rozmawialiśmy o symbolach narodowych naszej Ojczyzny. Podczas śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” panowała atmosfera powagi i dumy z tego, iż jesteśmy Polakami! Na zakończenie zajęć przedszkolaki z dumą przyjmowały Medal Małego Patrioty! Pamiętajmy, od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się w dziecku, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej, pełne przywiązania do kraju ojczystego i ludzi w nim żyjących, wrażliwe na sprawy i zmiany dokonujące się w Polsce.