2015-05-14
„Bezpieczny przedszkolak

Bezpieczeństwo dzieci, to priorytet w działaniach edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych naszego przedszkola. Bezpieczne dziecko, w szeroko pojętym znaczeniu tego wyrażenia, to takie, które samo zdaje sobie sprawę z grożących niebezpieczeństw i stara się unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Stąd też edukacja w zakresie bezpieczeństwa jawi się, jako nadrzędna w naszych działaniach. W czwartek 14 maja po raz kolejny przybyły do nas przedstawicielki Straży Miejskiej w Jaśle. Omawiana tematyka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa: w domu (zakaz korzystania z urządzeń na gaz, na prąd, zakaz zabawy zapałkami, zakaz wpuszczania osób obcych pod ewentualną nieobecność rodziców, zakaz brania leków, czy jakichkolwiek innych substancji); na placu zabaw (bezpieczne korzystanie z urządzeń, przestrzeganie przed próbowaniem roślin, zachowanie się w obecności psa, zakaz rozmowy z obcymi); korzystanie z kąpieli wodnej tylko w obecności osób dorosłych! Dzieci czynnie brały udział w spotkaniu, tematyka, mimo, że dzieciom znana, ale przekazana dodatkowo przez funkcjonariuszki w mundurach pozostanie na dłużej w pamięci. Starszaki z grupy II „Bajkowe Skrzaty” w podziękowaniu za wizytę zaśpiewały piosenkę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, zaś dzieci z grupy I „Wesołe Smyki” wykonały plakat przedstawiający numery alarmowe oraz pojazdy służb ratunkowych. To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.