2015-06-23
Wycieczka do Urzędu Pocztowego w Jaśle

W ramach współpracy z Urzędem Pocztowym w Jaśle 22 czerwca przedszkolaki wybrały się na pocztę. Dzięki temu zapoznały się z zawodem listonosza, zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Pani Kierownik poczty przybliżyła dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Najmłodsi poznali wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek, dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Ciekawostką dla nich był fakt, iż na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąć kredyt lub kupić gazetę. Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły swoje adresy oraz nazwiska i imiona swoich rodziców. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca pocztowca!