2015-10-05
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, uczestniczy w programie „Czytające Przedszkola” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jego celem jest zachęcenie rodziców, nauczycieli i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom. Nasze członkostwo w tym programie zobowiązuje - czytamy przedszkolakom przynajmniej 20 minut dziennie, codziennie. Tym samym zachęcamy do włączenia się w akcję wszystkich rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo i innych przyjaciół przedszkola. Otwierając książkę i zabierając malucha w świat fantazji kształtujemy w znaczący sposób jego postrzeganie, głód wiedzy i wyobraźnię – nade wszystko zaś, przyzwyczajamy go do codziennego obcowania z lekturą, dla siebie, dla relaksu, dla poznania świata.

Osoby czytające od młodego wieku stoją na wygranej pozycji:

Łatwiej się koncentrują i lepiej piszą.
• Łatwiej dostrzegają subtelności.
• Szybciej przetwarzają informacje.
• Lepiej radzą sobie w życiu zawodowym.
• Mają znacznie szerszy zakres zainteresowań.
• Są bardziej empatyczni, wrażliwi na uczucia i opinie innych ludzi.
• Potrafią kojarzyć fakty i składać elementy w logiczną całość.
• Są bardziej elastyczni w myśleniu i otwarci na nowe idee.

Złota Lista Książek do czytania dzieciom opracowana przez Fundację
ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom:

Z%C5%82ota%20Lista%20-%2021_01_2013.pdf

więcej na:

Koordynator akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”