2015-11-10
Żywa lekcja historii w naszym przedszkolu

10 listopada nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, Pan por. Jan Klimkiewicz Prezes Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Jaśle. Okazją do tego spotkania były obchody 97 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pan Jan opowiedział przedszkolakom o swoich wojennych losach, o wartościach patriotycznych i braterstwie, okrucieństwach wojny i latach powojennych. Najmłodsi zaciekawieni historią żołnierza AK zadawali mnóstwo dociekliwych pytań, w sposób szczególny zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudził mundur oraz liczne odznaczenia. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenki patriotyczne i przekazały porucznikowi pamiątkowy Dyplom.Nasza placówka zaś otrzymała od niecodziennego gościa Dyplom Uznania za przekazywanie wartości patriotycznych w naszym przedszkolu. Była to niezwykła „żywa lekcja historii”.