2015-11-19
Spotkanie z Leśniczym z okazji Dnia Jeża połączone z akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom"

„Jeżyk biega po polanie,
szuka czegoś na śniadanie,
a leśniczy mówi mu,
by szykował się do zimowego snu ”

19 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża, z tej okazji przybył do nas niezwykły gość-Pan Leśniczy Marek Ramut. Głównym bohaterem wizyty był jeż, dlatego na początku dzieci wysłuchały ciekawostek na temat tego sympatycznego zwierzątka. Następnie Pan leśniczy zaprezentował swój mundur, opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci również miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Najmłodsi dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. W trakcie spotkania leśniczy zadawał dzieciom różne pytania i był zdumiony wiedzą przedszkolaków. Na zakończenie nasz gość w ramach akcji „Całą Polska czyta dzieciom” przeczytał przedszkolakom bajkę pt. „Przygody jeżyka spod jabłoni”. Spotkanie z pewnością uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią.