2016-02-15
Walentynki w naszym przedszkolu

15 luty był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie dzieci tego dnia ubrały się właśnie na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Z czerwonymi balonikami i serduszkami fantastycznie się bawiły, mówiąc sobie miłe słowa, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do wspólnych tańców. Szczególną uwagę zwracaliśmy na potrzebę współdziałania dzieci w atmosferze przyjaźni, dobroci i wzajemnej pomocy. Nie zabrakło również akcentu czytelniczego. W tym dniu do głośnego czytania zachęcała pani dyrektor Teresa Tęcza, która przeczytała najmłodszym bajeczkę pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” Sama McBratneya. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi!