2016-02-16
Teatralny wtorek z wierszami Brzechwy

16 lutego zostaliśmy zaproszeni do Jasielskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Zwierzęta pana Jana” w wykonaniu uczniów z Zespoły Szkół w Bieździedzy. Młodzi artyści w ciekawy sposób przedstawili twórczość Jana Brzechwy. Pomimo iż, wiersze Brzechwy napisane są zabawnym językiem, skrywają pouczający morał. Bawią, więc i uczą jednocześnie. Na scenie królowały min. takie utwory jak „Samochwała”,„Leń”, „Na straganie”, „Żaba”, „Psie smutki”oraz uwielbiana przez wszystkie dzieci „Kaczka Dziwaczka”. Widowisko bardzo podobało się przedszkolakom, o czym świadczyły ich zadowolone miny. Dziękujemy za wspólną zabawę, a młodym aktorom Gratulujemy znakomitego występu!