2016-02-18
Radosne zabawy z Filusiem z okazji Światowego Dnia Kota

Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowce, rasowce, dachowce, bywają bezdomne. Kto? Oczywiście koty! 17 lutego zajęcia i zabawy w naszym przedszkolu zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz przynosząc do przedszkola kocie pluszaki, książeczki oraz zdjęcia, którymi głównymi bohaterami były oczywiście koty. Aby ten wyjątkowy dzień był jeszcze bardziej atrakcyjny do przedszkola przybyła pani Ania, mama Natalki z wyjątkowym gościem- Filusiem. Pani Ania opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się kotkami, jak o nie dbać i jak się z nimi bawić. Nasz gość był bardzo przyjazny dla przedszkolaków, swoje zadowolenie wyrażał delikatnym mruczeniem. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pani Ania przeczytała najmłodszym bajeczkę pt.” Zuzia i jej kotek ”. Następnie dzieci obejrzały inscenizację wierszyka pt.„Pan Kotek był chory”. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie pracy plastycznej, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Na koniec dzieci pięknie podziękowały za wspólną zabawę naszym Gościom, wręczyły upominek oraz podziękowanie. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.