2016-03-21
WIOSENNY BAL

21 marzec - to pierwszy dzień wiosny i tego właśnie dnia w naszym przedszkolu odbył się "Wiosenny Bal”. Dzieci przybyły do przedszkola ubrane w piękne, wiosenne przebrania, pojawiły się biedroneczki, kwiatuszki nie zabrakło również pszczółek i motylków. Wszystkie te postacie to niezaprzeczalnie prawdziwy symbol tak długo w tym roku wyczekiwanej, wypatrywanej i wytęsknionej wiosny! Na początku wspólnie z biedroneczką dużym kołem otoczyliśmy Marzannę i wierszami oraz piosenkami przekonaliśmy zimę, by odeszła i już nie wracała. Nadszedł długo oczekiwany przez dzieci moment w przedszkolnej sali przybyła kolorowa i radosna Pani Wiosna, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym opowiadanie Marii Nienartowicz pt. „Na balu u Pani Wiosny”. Następnie dzieci zaprezentowały miłemu gościowi " zielone" piosenki a ich popisy miały charakter zespołowy i połączone były ze wspaniałą zabawą. Następnie wspólnie z Wiosną przedszkolaki rozwiązywały zielone zagadki oraz uczestniczyły w wiosennych konkursach i zabawach ruchowych. Na koniec Pani Wiosna zaprosiła wszystkich do wiosennego tańca. Wspólna zabawa była świetną okazją do zintegrowania środowiska przedszkolnego oraz promowania treści ekologicznych i zdrowotnych. Wszędzie pachniało Wiosną i było bardzo wesoło!