2016-03-23
Wizyta pani Magdaleny Kuś z MPN w ramach obchodzonego Światowego Dnia Wody połączona z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”

23 marca o znaczeniu wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania przekonały się dzieci z naszego Przedszkola w czasie obchodów Światowego Dnia Wody. W tym dniu do naszej placówki przybyła pani Magdalena Kuś, która na co dzień pracuje w Magurskim Parku Narodowym. W ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, dlaczego woda jest niezbędna do życia i w jakich postaciach występuje na Ziemi. Na początku pani Madzia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym bajeczkę Rafała Wejnera pt. „O tym jak do pięknej rzeki człowiek wpuścił brudne ścieki.” W kolejnej części warsztatów dzieci chętnie nie tylko słuchały, ale także udzielały odpowiedzi na pytanie, do czego potrzebna jest im woda w codziennym życiu, rozwijały zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem chętnie brały czynny udział w prowadzonych badaniach. Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność jej oszczędzania. Dziękujemy pani Madzi za niezwykle ciekawe spotkanie!