2016-04-06
Wizyta Pielęgniarki w naszym przedszkolu w ramach obchodzonego ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia 6 kwietnia do naszego przedszkola zawitał specjalny gość pani Ania- pielęgniarka, która, na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Podczas spotkania pani Ania opowiedziała nam, na czym polega jej praca, zaprezentowała swój strój oraz akcesoria wykorzystywane w jej pracy. Przypomniała wszystkim dzieciom jak należy się odżywiać, aby być zdrowym. Zachęcała najmłodszych do spożywania warzyw, owoców i nabiału oraz ograniczenia słodyczy, chipsów czy coli. Powiedziała także o konieczności dbania o higienę poprzez codzienne mycie ciała, mycie zębów po posiłkach, oraz częste mycie rąk. Uświadomiła wszystkich, że dla zdrowia bardzo ważny jest ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. Na koniec spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. „Raz, dwa, trzy”. Serdecznie dziękujemy pani Ani za ciekawe spotkanie oraz aktywne włączenie się w promowanie zdrowego stylu życia.