2016-04-14
Muzyczna uczta w Państwowej Szkole Muzycznej w Jaśle

14 kwietnia przedszkolaki z grupy II „Bajkowe Skrzaty” zostały zaproszone do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle na audycję łączącą elementy koncertu i pogadanki o muzyce. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne rodzaje instrumentów muzycznych. Duże wrażenie na najmłodszych zrobił fortepian, klarnet, puzon, trąbka, akordeon, gitara czy skrzypce. Koncert wykonany był przez uczniów szkoły muzycznej. Celem spotkania było poznanie wyglądu niektórych instrumentów, ich działania i brzmienia, poznanie podstawowych zasad obowiązujących podczas koncertu muzyki poważnej oraz rozbudzanie zainteresowań muzyką. Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły szkołę, mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści. Można rzec, iż pierwsza lekcja w szkole muzycznej zaliczona! Drodzy Rodzice, tę niezwykłą przygodę z muzyką z pewnością warto kontynuować :)