2016-04-19
Audycja muzyczna pod hasłem „Instrumenty dęte”

19 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Absolwentami Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach cyklicznych spotkań pod hasłem „Instrumenty dęte”. Na początku usłyszeliśmy wszystkim znany Hejnał Mariacki, następnie zapoznaliśmy się z budową trąbki i saksofonu. Była to znakomita okazja do poznania wyglądu i brzmienia najpopularniejszych odmian saksofonów: sopranowego i altowego. Muzycy pokazując dzieciom instrumenty wyjaśnili im, co należy robić, aby zaczęły one pięknie grać. Podczas spotkania dzieci miały możliwość żywego uczestnictwa w spotkaniu z muzykami, odgadywały zagadki muzyczne zagrane na instrumentach, słuchały opowieści lektora a także występowały razem z muzykami. Ponadto, aktywnie uczestniczyły w improwizacjach ruchowych i zabawach rytmicznych przy muzyce. Jednym słowem było dużo muzyki, śpiewu, oklasków, radości i oczywiście nie zabrakło głośnego czytania! Pani Madzia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom wiersz Wandy Chotomskiej pt.”Trąbka”. Czekamy z niecierpliwością na następną wizytę muzyków!