2016-04-27
DZIECI ŚWIATA-Warsztaty Podróżnicze

27 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła pani Agata Witek- Animator-Podróżnik . Dzieci uczestniczyły w warsztatach podróżniczych pod hasłem „ Dzieci Świata”. Podczas zajęć przekonały się, że Ktoś „inny” to przede wszystkim Ktoś wyjątkowy! Razem z panią Agatką przemierzyły świat, poznając zwyczaje, sposoby witania się i warunki życia Dzieci Świata! Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania! Nasz gość w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał najmłodszym wiersz Juliana Tuwima pt. „Bambo”. Celem dzisiejszego spotkania było przybliżenie najmłodszym odległych kultur oraz kształcenie świadomych, mądrych i wrażliwych dzieci. Dziękujemy za bardzo interesującą podróż po Świecie! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!